Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Hírek

Hitelesség, szakmaiság, lokálpatriotizmus

2014. 12. 17.

Zugor Balázst, az ÉrMe Bakony Klub tagját Várpalota alpolgármesterének választották.

 

Fogtechnikai vállalkozása keretében olyan szolgáltatást szeretne nyújtani, ami több mint egészségügyi szolgáltatás. „Tudnunk kell azt nézni, hogy a hozzánk betérő betegnek személy szerint mi a legjobb" – nyilatkozta az ÉrMehálónak Zugor Balázs, az ÉrMe Bakony Klub egyik alapítója és motorja.

 

– Az ÉrMe Bakony Klub jelenleg hálózatunk legfrissebb szervezete, körülbelül egy éve működik. Mekkora jelenleg a klub?

 

– Az állandó klubtagság hivatalosan kilenc fő, de alkalomról-alkalomra sok az érdeklődő, gyakran több mint húszan is összegyűlünk Veszprémben. Az ÉrMe Bakony fiatal, alakulófélben lévő, tele egyéniségekkel. Helyben szerveződünk, de keressük a kapcsolatot a többi klubbal is, hogy minél jobban kötődjünk a hálózathoz.

 

– Fogtechnikus vagy, húsz éve működik családi vállalkozásod, a BaliDent. Mekkora most a cég?

 

– Egy bérelt helységben kezdtünk, mindössze egy alkalmazottal, de ma már saját ingatlanunk van, rendelőkkel, panorámaröntgennel, gyermekfogászati szolgáltatással, fogszabályzással, szájsebészettel. Tízen dolgozunk a cégnél, négy fogorvos, fogtechnikusok, és az adminisztratív személyzet. Fogtechnikai munkákat külső megrendelők, fogászatok részére is készítünk. Törekszem arra, hogy vállalkozásom keretében olyan szolgáltatást nyújtsak, amely több mint egészségügyi szolgáltatás. Tudnunk kell azt nézni, hogy a hozzánk betérő betegnek személy szerint mi a legjobb. Az a fontos, hogy mi mit tudunk adni, nem pedig azt, hogyan lehet a lehető leggyorsabban meggazdagodni. Hiszem, hogy ha hitelesek maradunk abban, amivel foglalkozunk, annak hosszú távon meglesz a gyümölcse.

 

Hitelesség, szakmaiság, lokálpatriotizmus

 

Hitelesség, szakmaiság, lokálpatriotizmus

 

– Egy átlagos hétköznapon mit csinál máshogy egy keresztény és egy nem keresztény fogtechnikus?

 

– Nyilván nem attól lesz valaki jó fogtechnikus, hogy keresztény, hiszen egy nem keresztény kolléga is lehet szakmailag maximálisan felkészült. Az azonban már nem mindegy, ki hogyan bánik a megszerzett anyagi javakkal. Csak saját magára fordítja, vagy felelősséget vállal a környezetéért is.

 

– Meddig érdemes egy ilyen jellegű vállalkozásnak növekednie?

 

– Növekedni nem feltétlenül kell, de fejleszteni mindenképp. Most például azon dolgozunk, hogy bizonyos beavatkozásokat altatás közben tudjunk végezni, kórházi körülmények között. Egy várpalotai magánkórházzal tárgyalunk ez ügyben, továbbá tervezzük telephelyünk bővítését is.

 

– Mennyire veszi idénybe idődet az ügyvezetői munka?

 

– Időm 80%-át még mindig a laborban töltöm, és csak a fennmaradó részben kell az ügyvezetői munkával foglalkoznom. Szerencsének tartom magam, hogy a munkám egyben a hobbim is.

 

– Aktív kapcsolatot tartasz a budapesti klubtagokkal is. Más kihívássokkal küzd egy vállalkozó a Bakonyban, mint Budapesten?

 

– Nagy különbséget nem látok. Persze fel kell mérni, hogy egy adott környezetben mi piacképes és mi nem. Ha az én vállalkozásom Sopronban lenne, vagy Budapesten, akkor többszörös áron tudnám értékesíteni a termékeimet, szolgáltatásaimat, mint most. De én lokálpatrióta vagyok: Várpalotán élek születésem óta, ide köt a családom, a barátaim, a város. Meg sem fordult a fejemben, hogy máshol próbáljak meg boldogulni: inkább az itteni lehetőségekből próbálom meg kihozni a maximumot. Nyilván Németországban vagy Svájcban még több pénzt lehetne keresni fogtechnikusként, de én így is boldog vagyok.

 

– Kifejezetten népszerű a fogtechnikusi szakma. Mennyire telített a piac?

 

– Túlságosan, bár itt is érvényes az a mondás, hogy igazán jó szakembereket nehéz találni miközben a képzőintézmények dömpingszerűen ontják magukból a fogtechnikusokat. Divat ma fogtechnikusnak tanulni, viszont nem szabad elfelejteni, hogy kreativitás és kézügyesség nélkül senkiből nem lesz jó szakember, hiába kezeli jól a számítógépet vagy tudja oda-vissza az elméleti hátteret. Emellett a szakma olyan sebességgel halad, mint az elektromágneses pályán mozgó vonat. Aki nem tartja a lépést napról napra, pár év alatt teljesen leszakad. Ezért folyamatosan képzem magam. A laborban nemrég vezettünk be egy olyan technológiát, melynek segítségével 3D-ben tervezzük a fogpótlásokat.

 

– Mit jelent számodra az ÉrMe?

 

– Nem gondolom, hogy Budapestről vagy Miskolcról hozzám fognak jönni fogászatra azért, mert ÉrMe-tag vagyok: ilyen ábrándjaim nincsenek – bár persze ha valaki jön, szeretettel látom. Azért csatlakoztam, hogy olyan emberekkel találkozzak, akik közösségben gondolkodnak és segítik egymást.

 

Réti László

 


 

Az interjú elkészítése után kaptuk a hírt, hogy Zugor Balázst Várpalota alpolgármesterének választották; kifejezetten gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési feladatok ellátására. Tagtársunknak ezúton is gratulálunk!

 

Hitelesség, szakmaiság, lokálpatriotizmus

 

Fotó: Szabó Péter Dániel.

Forrás és további részletek: veol.hu

 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem