Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Hírek

ÉrMés tréner képzi a versenyhivatal munkatársait is

2015. 05. 06.

Ujváry András: „Fontos kimondatni a kollégákkal, milyen értékeket kapnak a cégtől"

ÉrMés tréner képzi a versenyhivatal munkatársait isAz Exline Kompetenciafejlesztő és Tanácsadó Kft. tevékenységének ma két fő lába van: üzleti, valamint szervezetfejlesztési tréningeket szerveznek. Mindkét területnek van „zászlóshajó-terméke": egy olyan kompakt, könnyen érthető képzés, ami rövid idő alatt nagy hasznot hoz – tudtuk meg Ujváry Andrástól, a cég ügyvezetőjétől. Az Érdékérvényesítés ártárgyalásos helyzetben tréningen mint ötven ÉrMe-tag vett részt.

 

 

– A bankvilágból érkeztél a vállalkozók közé. Miért váltottál?

 

– Alapképzettségem szerint tanár vagyok: a tanítás, „tréningelés" mindig nagyon közel állt hozzám. Banki pályafutásom során, a key account managerek vezetőjeként is rendszeresen tartottam tréningeket a kollégáknak. A kilépésre a fő indokom az volt, hogy – bár nem mondom, hogy a banki munkában nem volt „jóság-faktor" – a saját cégem élén sokkal jobban tudok ügyelni arra, hogy jó, fontos, értékes dolgokkal foglalkozzam. Másrészt nagyon izgalmas dolog vállalkozni, mert a korlátok teljesen máshol vannak. A bank adta kötöttségek eleinte sokat segítettek, rengeteget tanultam volt főnökeimtől, ám a szervezeti kontroll egy idő után már inkább csak akadályozott.

 

– Mi az első két év tapasztalata?

 

– Első tréningünket még a banki munka mellett állítottam össze. Ez egy olyan képzés, amit én, mint key account vezető mindig meg szerettem volna kapni. Ezzel indultunk. A tevékenységünknek ma két fő lába van: üzleti, valamint szervezetfejlesztési tréningeket szervezünk. Mindkét területnek van „zászlóshajó-terméke": egy olyan kompakt, könnyen érthető képzés, ami rövid idő alatt nagy hasznot hoz. Ilyen az üzleti tréningeknél az Érdékérvényesítés ártárgyalásos helyzetben tréning, valamint a Honnan jöttünk? Kik vagyunk? Hová megyünk? címen futó workshop. Előbbit az ÉrMe-tagok már jól ismerhetnek: több mint ötvenen vettek rajta részt.

 

– Hányan vagytok most a cégnél?

 

– A törzsgárdánk háromfős, ez egészül ki egy 6-8 trénerből álló körrel, akik egyes projektekben dolgoznak. A szakmai fejlesztést általában a törzsgárda végzi, de van olyan megrendelésünk is, ahol a tréner dolgozta ki a programot. Induláskor főképp kis és középvállalkozásoknak dolgoztunk, ma már számos gyógyszeripari és államigazgatási megrendelőnk van, például a Gazdasági Versenyhivatal.

 

– Jelenleg hányféle tréninget kínáltok?

 

– Tapasztalatom szerint a legjobb éttermek étlapján nincs több nyolc-tíz ételnél, ami persze nem jelenti azt, hogy a szakács csak ezeket tudja megfőzni. Én így vagyok a tréningeinkkel: nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos. Jelenleg hat különböző tréningünk fut, építőkockánk azonban rengeteg van. A termékfejlesztésünk igényalapú. A megrendelőhöz igazítjuk a tréningeket, a létrejövő új termékeket pedig kiajánljuk későbbi vagy korábbi ügyfeleinknek. Így jött létre például a „30 kérdés 60 válasz" workshop is: külföldi kiállításra készült egy cég, és az volt a cél, hogy a munkatársak a rendezvényen gyors tárgyalásokat tudjanak végrehajtani. A tréninget erre fejlesztettük: hatvan haszonérvből és harminc igényfeltáró kérdésből álló tudásbázist állítunk össze az értékesítési csapattal.

 

ÉrMés tréner képzi a versenyhivatal munkatársait is

 

– Zászlóshajóként említetted a Honnan jöttünk? Kik vagyunk? Hova megyünk? című képzéseteket...

 

– Egy vállalatnak néha ki kell szakadnia a hétköznapokból, és át kell gondolnia a fenti kérdéseket. A tréning olyan alapvető dolgokra irányítja rá a figyelmet, mint a szervezet céljai melletti elköteleződés. A vezető feladata a szervezeti cél kijelölése, de ha a kollégák ezzel nem azonosulnak, nem fog működni. Emellett számos kérdésre ad választ a képzés: Milyen értékeink vannak? Ki milyen értéket ad a vállalatnak? Az emberek ugyanis nem csak a fizetés miatt dolgoznak: ha ez a helyzet, akkor nagy a baj. A pénz mellett ott van a közösség, az értelmes munka, a fejlődési lehetőség. Ezért fontos kimondatni a kollégákkal, milyen értékeket kapnak a cégtől. Felmérjük a szervezet belső szociometriáját is. A szervezeti ábra hasznos dolog, de sosem a valóságot mutatja. Mindenkinek vannak betöltött szerepei egy adott szervezetben, és sokszor problémát okoz az, hogy egy vezető más szerepben látja alkalmazottját, mint amit az gondol a saját szerepéről. A szervezeti célok meghatározásakor pedig a „hat kalap" módszerét használjuk, ami arról szól, hogy a problémák komplexek, és mindenki a saját szemszögéből látja őket. A módszer segítségével különböző nézőpontokból (kalapokból) vizsgáljuk meg a kérdéseket. A lényeg, hogy egyszerre mindenki ugyanazt a nézőpontot képviseli, majd áttérünk a következő nézőpontra és így tovább. Lényegében együtt körbejárjuk a problémát.

 

ÉrMés tréner képzi a versenyhivatal munkatársait is– Milyen problémákra nyújtanak megoldást további képzéseitek?

 

– Sokan tapasztalják, hogy kollégáik folyamatosan konfliktusba kerülnek egymással, miközben mindannyian a cég érdekeire hivatkoznak. Ezeknek a kezeléséről szól a DISC tréningünk. Van, aki kiválóan tud kapcsolatot teremteni, de hanyag az adminisztrációban, míg a másik ember mondjuk elemző típus és hagyja őt békén mindenki. Egy szervezetnek szüksége van ezekre a különböző stílusú emberekre, de ők sokszor konfliktusba kerülhetnek egymással. E tréning résztvevői részletesen megismerik a DISC alapstílusokat, és megtanulják, hogyan tudják felismerni a domináns jegyeket kollégáikban és ügyfeleikben. Megtanulják, kivel hogyan érdemes együttműködni. Fontos problémára ad választ visszajelzés-tréningünk. Lényege, hogy úgy adjuk visszajelzést kollégáinknak, ügyfeleinknek, hogy elérjük a célunkat, de eközben ne sérüljenek emberi kapcsolataink.

 

– ÉrMe-tagságod egyidős a vállalkozásoddal. Honnan a kapcsolat?

 

– Nagyon jó a kapcsolatom Kiss Ulrich atyával, kétszer is voltam nála Management by Jesus szemináriumon. Amikor vállalkozásra adtam a fejemet, ő ajánlotta nekem az ÉrMét. Rengeteg segítséget kaptam itt: Dózsa Gergő például nagyon sok embernek bemutatott, számos ÉrMés vállalkozástól kaptam megrendelést. Bár aktívan részt vettem a klub életében – rendezvényeken segítettem, vezetői elvonulást moderáltam – mégis váratlanul ért, amikor az ÉrMe Budapest Klub vezetői grémiumába jelöltek. Egyet kértem: hogy ne kapjak „vállapot", a klubestek vezetését azonban szívesen vállaltam. Célom, hogy még jobban erősödjenek a klubtagok közötti kapcsolatok. Itt nem csak üzleti, hanem emberi, baráti kapcsolatokra is gondolok. Paál András klubtársunk nagyban formálta a gondolkodásomat ezen a téren. Az ÉrMe igazi ereje, hogy itt nem csak üzlet van, hanem EMBEREK is.

 

R.L.

 

 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem