Ügyek és projektek
„Az ÉrMe célja hálót szőni olyan emberek és szervezetek közé, akik az üzleti életben a keresztény magyarság alapértékeinek megtartásával vesznek részt, s akik számára természetes, hogy az üzleti életben való eredményesség célja nem önmagában a siker, hanem a szűkebb vagy tágabb környezetükben élő rászorulókkal való szolidaritás anyagi alapjainak és az esélyegyenlőségnek a megteremtése." (Részlet az ÉrMe Statútumából.)
Az ÉrMe Hálózat tehát nem csupán az üzleti kapcsolatok fejlesztését tekinti céljának, hanem a közjó szolgálatát is. A hálózat társadalmi szerepvállalásának koordinálásáért elsősorban az Üzleti ÉrtékMegőrző Alapítvány (ÉrMe Alapítvány) a felelős.
JÓTÉKONYSÁGI ÁRVERÉSEK, VÁSÁROK
Az ÉrMe a kezdetektől szervez minden adventi időszakban jótékonysági árverést, illetve vásárt. Egy-egy ilyen est alkalmával 2-5 célt támogat a bevételből, nagyrészt olyan közösségi kezdeményezéseket, melyek a rászorulók segítését vagy más nemes ügyet szolgálnak. (Közreműködők: az ÉrMe Hálózat összes szerveződése)
KERESZTÉNY SZIGET
2015-től szervez az ÉrMe – más keresztény szervezetekkel együttműködve – jó hangulatú, játékos programokat és komoly előadásokat is felvonultató családi napot a budapesti Margit-szigeten. A rendezvény célja a különböző civil közösségek és elkötelezett tagjaik ismerkedése, a kapcsolatok erősítése. A rendezvényen neves előadók a keresztények társadalmi szerepével, jelenlétével kapcsolatos kérdésekről tartanak előadásokat. (Közreműködők: az ÉrMe Hálózat összes szerveződései, Keresztény Értelmiségiek Szövetsége, HÁLÓ, KEVE)
KÖZJÓ MŰHELY
Az ÉrMe kezdeményezésére 2016-ban első alkalommal gyűlt össze több mint száz, a társadalomban aktív gondolkodó polgár, és közösen kereste a választ arra, hogy a keresztény értékeket és a keresztény társadalmi tanítás szempontjait milyen üzenetekkel lehet ma megjeleníteni a társadalomban. A rendezvényre az ökumenizmus szempontjai szerint és Kárpát-medencei kitekintéssel került sor. A rendezvényt a legszélesebb keresztény gondolkodói összefogás jellemezte, abban számos keresztény civil szervezet tagja vett részt, osztotta meg gondolatait.
KATOLIKUS TÁRSADALMI NAPOK
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Caritas in Veritate Bizottsága 2013-ban az ÉrMe Hálózatot bízta meg az első Katolikus Társadalmi Napok gyakorlati lebonyolításával. A sikeres fővárosi rendezvény után 2014-ben Miskolcon, 2015-ben Debrecenben, 2016-ban ismét Budapesten került sor az egyház szociális tevékenységeit széles körűen bemutató rendezvényre. Az ÉrMe Hálózat saját szerveződéseinek bemutatásán túl újszerű kezdeményezések bemutatásával képviseltette magát a rendezvényen (Közreműködők: az ÉrMe Hálózat összes szerveződése)
KERESZTÉNY TÁRSADALMI ELVEK A GAZDASÁGBAN (KETEG)
Az ÉrMe aktív szervezőként segíti a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola keretében folyó – Baritz Laura domonkos szerzetesnővér kezdeményezésére indult – képzést. Előadókkal részt vesz az oktatásban, közreműködik a program népszerűsítésében, valamint több közös konferencia szervezésére is sor került. A KETEG képzést a Corvinus Egyetemen is felvette tanrendjébe. A jövő gazdasági szakemberei, vezetői BA és MA szinten hallgathatják a szemeszterenként meghirdetett KETEG tárgyat. Mindezek hatékonyabb lebonyolítása céljából 2015-ben az ÉrMe egyik alapítóként létrehozta a KETEG Oikonomia Kutató Intézet Alapítványt. (Közreműködő: ÉrMe Alapítvány)
MANAGEMENT BY JESUS
A Kiss Ulrich jezsuita szerzetes által indított Management by Jesus (MbJ) vezetőképző szemináriumok végigkísérik az ÉrMe Hálózat történetét: a tagok jelentős része elvégezte a képzést, többen ennek szervezésébe, továbbgondolásába is bekapcsolódtak. Az MbJ tíz éves működése alkalmából tartott startup-konferencia megszervezését is az ÉrMe vállalta. (Közreműködők: az ÉrMe Hálózat összes szerveződése)
SCHOLARSHIP PROGRAM
Katolikus diákok másoddiplomás képzési költségeinek támogatása nemzetközi program keretében. (Közreműködő: ÉrMe Alapítvány)
NEMZETKÖZI JELENLÉT
Az UNIAPAC katolikus vállalatvezetők nemzetközi nonprofit szervezete, mely 25 országban van jelen és mintegy 20 további országgal áll kapcsolatban, székhelye Brüsszelben található. 2016-tól az UNIAPAC kelet-közép-európai alelnöke Tóth József, az ÉrMe Alapítvány kuratóriumának elnöke. Az ÉrMe Hálózat 2015-től kétoldalú együttműködést indított a német BKU-val (Bund Katolischer Unternehmer, azaz Katolikus Vállalkozók Szövetsége). (Közreműködő: ÉrMe Alapítvány)
BAKANCSLISTA PROGRAM
Az ország számos középiskolájába eljutott az a program, melynek keretében az ÉrMe Hálózathoz tartozó vállalkozók tartottak előadásokat. A cél az, hogy az adott korosztály számára életközeli módon mutassa be a vállalkozást, a vállalkozói létet, mint lehetséges életpályát és életformát. (Közreműködők: ÉrTe Nonprofit Kft., ÉrMe Budapest Klub)
KÖNYVEK MEGJELENTETÉSE
Az ÉrMe több könyv megjelentetését támogatta, melyek értékrendjével összhangban vannak, például: Kapitalizmus és kereszténység (2004), Luigino Bruni-Stefano Zamagni: Civil gazdaság (2014), Joachim Jauer: Urbi et Gorbi (2014), Az üzleti vezető hivatása (2014), Az igaz/i/ élet felé (2014), Dr. Baritz Sarolta Laura: Háromdimenziós gazdaság – Lehet gazdálkodni erényetikai paradigmában (2016). (Közreműködők: ÉrMe Alapítvány, ÉrMe Páty Klub)
EGYHÁZI ÉPÍTÉSI-FELÚJÍTÁSI PROJEKTEK
Az ÉrMe-tagok személyes elkötelezettségeihez is kapcsolódva számos helyi egyházi építkezés támogatásához járult hozzá a hálózat. Ilyen például a pátyi Boldog II. János Pál templom építése, a Somogydöröcskén és környékén működő SJP szerzetesközösség építkezései, a felsőgödi plébánia Rumi Tamás Közösségi Háza, a nemesvámosi templom építése, a zirci ciszterci apátsági templom toronyórája. (Közreműködők: ÉrMe Páty Klub, ÉrMe Budapest Klub, ÉrMe Bakony Klub)