Bejelentkezés
English
ÉrMeHáló
||
Főoldal | Hírek

Átszervezik és ismét elindítják a Christian Management Education projektet

2017. 07. 26.

Első lépésben esettanulmányokat, műhelymunka-eredményeket vár az Uniapac.

 

A 2015-ben elindított CME (Christian Management Education) projekt a közelmúltban megtorpant, mivel nem rendelkezett megfelelő szervezői csapattal, az egyesületen belül történt szervezeti változások pedig megnehezítették a projektvezetők koordinálását – derül ki az Uniapac (Üzleti Vezetők Nemzetközi Keresztény Egyesülete) európai hírleveléből, mely, mint korábban hírül adtuk, az ÉrMe Hálózat gondozásában indult a múlt hónapban.

 

A projekt elsődleges célja már annak indulásakor is az volt, hogy felhívja a figyelmet és bizonyítsa: a keresztény társadalmi gondolkodás elvei a vállalati világban is relevánsak, megfontolandók és a gyakorlatba ültethetők. Ha az üzleti vezetők döntéseik során mindenekelőtt az embert tartják szem előtt, eredményesebben működhetnek úgy a profit, mint a társadalmi fejlődés tekintetében – fogalmazza meg az Uniapac azokat az alapelveket, melyeket az ÉrMe is magáénak vall.


A hírlevélből kiderül: az újraindított programnak része lesz a tanulságoknak, esettanulmányoknak, műhelymunkák eredményeinek – és egyéb, a vállalkozások keresztény elvrendszer szerinti működésével kapcsolatos adatok – összegyűjtése, különös tekintettel a gyakorlati életben tanúsított magatartásra és az üzleti döntésekre. (Egyelőre csak két esetben érkeztek esettanulmányok és egyéb adatok a projekt keretében, mindkét esetben Németországból.)


Az összegyűjtött anyagokat az oktatási intézmények és vállalatok (illetve az Uniapac-tagszervezetek) rendelkezésére bocsátják, előreláthatóan az Uniapac Digitális Akadémiáján keresztül. Ennek érdekében az Uniapac képviseletében Rodrigo Whitelaw jár el, mint a CME projektvezetője, tehát az ő feladata lesz elkérni a tagszervezetektől a fent említett adatokat, tanulmányokat. A projekt jelenleg Németországban, Franciaországban, Olaszországban és Magyarországon működik, de Portugália és Szlovénia is érdeklődik iránta.


Az Uniapac Europe tagszervezetei már tárgyalnak a CME ügyében felsőoktatási intézményekkel és civil társadalmi csoportokkal, köztük az ISVI-vel (Institute for Business Values) és a Szent Szív Katolikus Egyetemmel (mindkét intézmény Olaszországban található); a Keresztény Társadalmi Elvek a Gazdaságban (Keteg) szervezettel Magyarországon; az Icam School of Engineeringgel Franciaországban; a németországi Eichstätti Katolikus Egyetemmel; valamint a Nova Business Schoollal (NovaSBE) Portugáliában.


„A programban résztvevők és tagszervezetek számának növekedése azért is fontos, mert így képviselhető hatékonyan az addigi tapasztalatok sokszínűsége és gazdagsága, és a keresztény európai világhoz való hozzáállás, az emberek és a gazdasági tevékenység közötti kapcsolat területén" – mondja Giancarlo Traini, az Unione Cristiana Imprenditori Dirigenti (UCID) és Franco Nava, az Uniapac Europe elnöke. „Becsülendő az Uniapac nemzeti képviselőinek megújított elkötelezettsége" – teszik hozzá.


Az Uniapac tehát olyan anyagokat gyűjt, amelyek az üzleti közegből származnak és amelyeket egyetemi tanárok és vállalati oktatók közösen fejlesztenek, majd vállalkozók és szakértők csoportja felülvizsgál. „Egyensúlyt kell teremteni a képzési programok operatív és gyakorlati tartalma, illetve a szilárd elméleti háttér között, ami azt inspirálja" – hangsúlyozza Traini és Nava.


Az Uniapac egy európai munkacsoport létrehozását is szorgalmazza, amit a résztvevő országok képviselői alakítanának ki (akik ideális esetben tapasztalattal rendelkeznek a vállalati oktatás területén). Ez a csoport kezelné a projekt operatív részét: meghatározza az oktatási struktúrát, közreműködik az adaggyűjtésben és a végleges oktatási anyag elkészítésében.


A szervezet a koordináció és az elszámoltathatóság problémáinak megoldása érdekében a projektmenedzsment-struktúrát is átalakítaná: a vállalatok, egyetemek és egyházak szakértőit irányító bizottságot hívna életre, amelynek célja a projekt általános elméleti keretének meghatározása, az oktatási program nyomon követése és ellenőrzése – derül ki a hírlevél cikkéből.

 

 

BGA

Segélyakciónk 

Nyitólap
Gyűjtés az ukrajnai menekültek megsegítésére - a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat Kárpátalján végzett munkáját támogatja az ÉrMe Hálózat.

Tovább»

Könyvtár 

Ajánlott olvasmányok keresztény vállalkozóknak, cégvezetőknek

Nyitólap

Van, ami még hiányzik a listából? Várjuk olvasóink javaslatait.

Tovább»

ÉrMe Hálózat
ÉrMe Alapítvány
ÉrTe Nonprofit Kft.
Érme Budapest Klub
ÉrMe Páty Klub
ÉrMe Junior Klub
ÉrMe Bakony Klub
ÉrMe Kaposvár Klub
ÉrMe Benedictus Klub
ÉrMe Vác Klub
ÉrMe Építőipari Kerekasztal
Alapinformációk
Rólunk
Bemutatkozó-kiadványunk
ÉrMe-kapcsolat
Honlap-impresszum
Statútum
Statute in English
ÉrMe Brochure
Társadalmi szerepvállalás
Ügyek és projektek
Az üzleti vezető hivatása
Szövetségeseink
ÉrMe-könyvtár
  ©2012 ÉrMe Alapítvány  |  Impresszum  |  Médiaajánlat  |  Adatvédelem